TRANSFERY

Oficjalnie: Michał Karbownik wypożyczony do Olympiakosu Pireus


28 SIERPNIA 2021, 11:17


MICHAŁ KARBOWNIK
OLYMPIACOS FC
BRIGHTON & HOVE ALBION
ANGLIA
GRECJA
TRANSFERY20-latek wyjechał z Anglii, gdzie nie miał żadnych szans na regularność.

Olympiacos Pireus za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie sezonowego wypożyczenia Michała Karbownika z Brighton & Hove Albion FC. Lewy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

Wcześniej spekulowano, że w umowie znajdzie się opcja transakcji definitywnej za 5-8 mln euro, ale oficjalnie nie potwierdzono dokładnej kwoty wykupu. Trzykrotny reprezentant Polski zawodnikiem drużyny popularnych Mew został w październiku 2020 roku, kiedy to trafił na Falmer Stadium za 5,5 miliona euro z Legii Warszawa (dalszą część tego sezonu spędził na wypożyczeniu w dotychczasowym zespole). O ile Jakub Moder odnalazł się na Wyspach Brytyjskich, o tyle boczny defensor niestety otrzymywał znacznie mniej szans.

Michał Karbownik w 17 spotkaniach poprzedniej kampanii zanotował 1 asystę. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 5 milionów euro. Olympiacos Pireus jest 46-krotnym mistrzem Grecji.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: olympiacos.org | Fot. Brighton & Hove Albion FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI