TRANSFERY

Oficjalnie: Venezia FC kontraktuje Thomasa Henry'ego


24 SIERPNIA 2021, 23:35


THOMAS HENRY
VENEZIA FC
OUD-HEVERLEE LEUVEN
SERIE A
WŁOCHY
FRANCJA
TRANSFERY26-latek może być kluczową postacią w szeregach skazywanego na pożarcie przez resztę stawki beniaminka.

Venezia FC nie ma zamiaru zwalniać tempa w swoich poczynaniach na rynku transferowym. Tym razem na zasadzie definitywnego transferu z belgijskiego Oud-Heverlee Leuven do słonecznej Italii przybył francuski środkowy napastnik, Thomas Henry. Piłkarz kosztował Arancioneroverdich 5,5 miliona euro, a sam zainteresowany zaakceptował warunki trzyletniego kontraktu.

Ta kwota jest rekordem dla outsidera Jupiler League, jeśli chodzi o zawodników opuszczających klub. Co więcej, żaden z odchodzących graczy w historii zespołu nie zagwarantował wpływu do kasy przekraczającego choćby jeden milion euro. Teraz przed snajperem nowe wyzwanie w postaci utrzymania się w Serie A, o co będzie niezwykle ciężko, co pokazała już pierwsza kolejka włoskiej ligi.

Thomas Henry w ubiegłej kampanii został wicekrólem strzelców całej ligi belgijskiej. Piłkę w siatce rywali umieszczał 21-krotnie. Do tego we wszystkich rozgrywkach zaliczył jeszcze 7 asyst. Podczas trwającego sezonu zdołał już zdobyć 3 bramki. Wyceniany jest przez "Transfermarkt.de" na 5 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: veneziafc.it | Fot. Venezia FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI