TRANSFERY

Oficjalnie: Matt Miazga wypożyczony przez Deportivo Alaves


20 SIERPNIA 2021, 21:23


MATT MIAZGA
DEPORTIVO ALAVES
CHELSEA
LA LIGA
HISZPANIA
ANGLIA
USA
TRANSFERYPo raz kolejny 26-latek zostaje wysłany w celu ogrywania się do innego klubu.

Deportivo Alaves poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz na klubowej stronie internetowej o pozyskaniu z londyńskiej Chelsea na zasadzie rocznego wypożyczenia amerykańskiego defensora, Matta Miazgi. Mający polskie korzenie gracz tym samym będzie miał okazję spotkać się w lidze hiszpańskiej z piłkarzem Realu Betis, Diego Lainezem, z którym trzy lata temu podczas towarzyskiego meczu USA kontra Meksyk wdał się w niesportową przepychankę po ostrym wejściu jednego z nich.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na pretensje skrzydłowego zaczął prześmiewczo wypominać oponentowi niski wzrost, co jeszcze bardziej zaogniło sytuację. Matt Miazga dołączył do The Blues za 4,6 miliona euro w 2016 roku z New York Red Bulls. Od tego czasu nie dostał tam poważniejszych szans, ciągle udając się na wypożyczenia. Grał między innymi dla holenderskiego Vitesse Arnhem, francuskiego FC Nantes, angielskiego Reading FC oraz ostatnio dla belgijskiego Anderlechtu Bruksela.

W ubiegłej kampanii 26-latek rozegrał we wszystkich rozgrywkach 33 spotkania. Strzelił w nich jedną bramkę i zaliczył jedną asystę. Wyceniany jest przez "Transfermarkt" na 3 miliony euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: deportivoalaves.com | Fot. Deportivo Alaves


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI