TRANSFERY

Oficjalnie: RCD Espanyol sięga po Aleixa Vidala


18 SIERPNIA 2021, 17:41


ALEIX VIDAL
RCD ESPANYOL BARCELONA
FC BARCELONA
SEVILLA FC
HISZPANIA
TRANSFERYNiespełna 32-letni boczny defensor wciąż próbuje odbudować się po nieudanej przygodzie na Camp Nou. Gracz ponownie będzie mieszkał w Barcelonie.

Beniaminek rozpoczętego sezonu La Ligi Santander, RCD Espanyol Barcelona, poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z hiszpańskim prawym obrońcą, Aleixem Vidalem. Zawodnik dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu z Sevilli, w której nie mógł liczyć na miejsce w pierwszym składzie.

Z reguły nie grał w pełnym wymiarze czasowym i opuszczał większość spotkań. Niegdyś FC Barcelona pokładała w nim olbrzymie nadzieje, jednak wszelkie marzenia zarówno piłkarza, jak i kibiców zakończyła koszmarna kontuzja w meczu z Deportivo Alaves, gdzie w przerażający sposób uszkodził staw skokowy. Przerwa w grze kompletnie wybiła go z rytmu i nie zawalczył o stałe miejsce w jedenastce. Wrócił więc do Sevilli, z której trafił na Camp Nou, lecz i tak najlepiej może on wspominać w tej przygodzie okres wypożyczenia do... wyżej wspomnianego Deportivo Alaves (sezon 2019/2020), gdzie naprawdę momentami pokazywał swój zasób umiejętności.

W ubiegłej kampanii we wszystkich rozgrywkach Aleix Vidal zameldował się na boisku 19-krotnie. Zdołał zaliczyć zaledwie jedną asystę. Wyceniany jest obecnie na dwa miliony euro.

Co ciekawe, hiszpański defensor już kiedyś występował dla młodzieżowych ekip oraz drugiej drużyny Espanyolu Barcelona.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: rcdespanyol.com | Fot. FC Barcelona


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI