TRANSFERY

Oficjalnie: Atletico Mineiro sięgnęło po Diego Costę


15 SIERPNIA 2021, 13:13


DIEGO COSTA
ATLETICO MINEIRO
ATLETICO MADRYT
CHELSEA
LA LIGA
BRAZYLIA
TRANSFERY32-latek od dłuższego czasu poszukiwał nowego pracodawcy.

Powrót do gry brazylijsko-hiszpańskiego napastnika, Diego Costy, finalnie staje się faktem. Pozostający od stycznia bez zatrudnienia po rozwiązaniu umowy z Atletico Madryt zawodnik na zasadzie rzecz jasna wolnego transferu ponownie wybrał Atletico, jednak tym razem mowa o brazylijskim zespole Atletico Mineiro z Belo Horizonte. Będzie to zatem sentymentalny powrót po wielu latach gry w Europie. Swoją przygodę z poważnym futbolem gracz rozpoczynał w portugalskiej Bradze i wiele lat zajęło mu, by wspiąć się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności.

Następnie wykupiło go Atletico Madryt, ale wiele czasu spędził na wypożyczeniach. Pierwszym impulsem dla Rojiblancos, by na dłużej związać swe nadzieje ze snajperem była jego dobra dyspozycja w Rayo Vallecano. Na Estadio Vicente Calderon już barwach Atletico Madryt zdobywał gola za golem, czym później zainteresował londyńską Chelsea. Tam oczywiście nie odzwyczajał kibiców od kontrowersyjnych zachowań, jednak odpłacał się również skutecznością. Potem wrócił do stolicy Hiszpanii, ale już nie odgrywał tak ważnej roli jak wcześniej.

Diego Costa w sezonie 2020/2021 wystąpił w zaledwie 7 meczach. Zaliczył w nich 2 trafienia. Doświadczony zawodnik wyceniany jest na sześć milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: atletico.com.br | Fot. Atletico Madryt


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI