TRANSFERY

Sevilla FC poluje na Jesusa Coronę


13 SIERPNIA 2021, 20:41


JESUS CORONA
TECATITO
SEVILLA
FC PORTO
LA LIGA
HISZPANIA
PORTUGALIA
TRANSFERY28-latek od wielu lat jest jedną z najbardziej barwnych postaci w Portugalii, co nie umknęło uwadze hiszpańskiej drużyny.

Sevilla FC skrupulatnie przygotowywała taktykę transferową po tym, jak do zespołu dołączył Erik Lamela oraz wpłynęły pieniądze za młodą gwiazdę, Bryana Gila. Jak informuje Fabrizio Romano, prowadzone są negocjacje z włodarzami ekipy popularnych Smoków, FC Porto. Potencjalnym nabytkiem ma zostać doświadczony Meksykanin, uniwersalny Jesus Corona.

Wychowanek CF Monterrey trafił na Półwysep Iberyjski za 10,5 miliona euro z holenderskiego FC Twente Enschede. Systematycznie budował on tam swoją markę i wyrósł na absolutną gwiazdę. Teraz prowadzi rozmowy z czwartym zespołem La Ligi i osiągnięte zostało wstępne porozumienie pomiędzy stronami, a kwota, o jakiej mowa, ma oscylować w granicach 12 milionów euro.

Jesus Corona w ubiegłej kampanii był wyjątkowo eksploatowany. Zagrał bowiem w aż 48 meczach, w zależności od taktyki, grając na prawej pomocy, skrzydle, bądź nawet na boku defensywy. Strzelił on 3 bramki oraz zanotował 13 asyst. Wartość 28-latka według "Transfermarktu" to aż 30 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Fabrizio Romano | Fot. Sevilla FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI