TRANSFERY

Oficjalnie: Górnik Zabrze sprowadza Vamarę Sanogo


12 SIERPNIA 2021, 18:48


VAMARA SANOGO
GÓRNIK ZABRZE
DINAMO BATUMI
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Górnika został Vamara Sanogo. 26-letni napastnik związał się z ekstraklasowym klubem umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Sanogo urodził się we Francji, posiada również paszport Wybrzeża Kości Słoniowej. Karierę rozpoczął w grupach młodzieżowych FC Metz. Następnie przygodę kontynuował w zespołach niższych lig angielskich. Jest dobrze znany polskim kibicom. Do naszej ojczyzny trafił dokładnie pięć lat temu. Nad Wisłą reprezentował barwy dwóch drużyn - Zagłębia Sosnowiec oraz Legii Warszawa. Kontrakt z ekipą z Sosnowca podpisał 12 sierpnia 2016 roku. W ciągu pierwszej rundy na zapleczu Ekstraklasy zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Dobra postawa piłkarza zwróciła uwagę Legii Warszawa i w ten sposób Francuz przeniósł się do stolicy.

Tam jednak bardzo szybko doznał kontuzji. Po jej wyleczeniu został wypożyczony do Zagłębia, gdzie zdobywając kolejne gole przyczynił się do awansu zespołu z Sosnowca do Ekstraklasy. Najlepszy sezon na polskich boiskach zaliczył właśnie po wspomnianym awansie. Strzelił jedenaście bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem beniaminka, przy okazji bijąc klubowy rekord goli zdobytych przez obcokrajowców dla tego klubu. Ogólnie dla Zagłębia strzelił 21 bramek i dołożył 12 asyst. W bieżącym roku reprezentował barwy gruzińskiego Dinamo Batumi, dla którego zdobył dwa gole.

Mierzący 186 centymetrów wzrostu napastnik jest już siódmym wzmocnieniem drużyny Jana Urbana. Wcześniej na Roosevelta trafili Mateusz Cholewiak, Robert Dadok, Paweł Sokół, Rafał Janicki, Grzegorz Sandomierski oraz oczywiście słynny Lukas Podolski.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Górnik Zabrze


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI