TRANSFERY

Oficjalnie: Damian Gąska oraz Szymon Drewniak wzmocnili szeregi Górnika Łęczna


11 SIERPNIA 2021, 17:03


DAMIAN GĄSKA
SZYMON DREWNIAK
GÓRNIK ŁĘCZNA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Górnika Łęczna został Damian Gąska. Występujący na pozycji ofensywnego pomocnika piłkarz związał się z ekstraklasowym klubem trzyletnią umową.

Gąska, miniony sezon spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Radomiaku Radom, gdzie trafił ze Śląska Wrocław. Miał duży udział w awansie Radomiaka do PKO BP Ekstraklasy. Zagrał bowiem w 33 spotkaniach radomskiego klubu, strzelając 3 bramki i dokładając do tego 7 asyst. Wystąpił także w 2 spotkaniach Pucharu Polski.

Urodzony w Warszawie wychowanek tamtejszej Polonii w seniorskiej piłce zadebiutował w rozgrywkach Regionalligi reprezentując barwy niemieckiego SpVgg Unterhaching. W 2015 roku trafił do pierwszoligowych Wigier Suwałki. W klubie z suwalszczyzny w ciągu trzech kampanii rozegrał 94 mecze, zdobył 4 gole i zaliczył 15 asyst. Dzięki swoim dobrym występom został wypatrzony przez Śląsk Wrocław. W barwach Wojskowych wystąpił 51 razy, zdobywając 2 trafienia i 7-krotnie zaliczając ostatnie kluczowe podanie.

Do lubelskiego klubu Damian trafia na zasadzie transferu definitywnego ze Śląska Wrocław, do którego wrócił z wypożyczenia do wspomnianego wcześniej Radomiaka. W barwach Górnika Łęczna występował będzie z numerem "77".

 

 

Nowym piłkarzem Górnika Łęczna został Szymon Drewaniak. Występujący na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik związał się z lubelskim klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Drewniak wraca w znane strony. W przeszłości występował już bowiem w barwach Górnika na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Zagrał wówczas w dwudziestu dziewięciu spotkaniach Ekstraklasy i w jednym meczu Pucharu Polski inkasując na swoim koncie 5 bramek i 3 asysty.

Największy sukces w swojej karierze odniósł grając w Lechu Poznań. W sezonie 2014/2015 wraz z Maciejem Gostomskim wznieśli puchar za Mistrzostwo Polski.

Nowy zawodnik Górnika w minionym sezonie reprezentując barwy Arki Gdynia, a następnie Odry Opole zagrał w sumie w 35 meczach zdobywając w nich 3 bramki.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornik.leczna.pl | Fot. Górnik Łęczna


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI