TRANSFERY

Lionel Messi o włos od Paris Saint-Germain


10 SIERPNIA 2021, 14:04


LIONEL MESSI
PARIS SAINT-GERMAIN FC
PSG FC
FC BARCELONA
LIGUE 1
FRANCJA
TRANSFERYPotwierdziło się to, o czym spekulowano od zakończenia przygody 34-latka z FC Barceloną.

Fabrizio Romano podał wiadomość, która dla wielu była jedynie kwestią czasu, a teraz mamy tego niemal oficjalne potwierdzenie. Lionel Messi zaakceptował warunki umowy z francuskim PSG. Zawodnik podpisze dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Według zapisów w umowie, ma on zarabiać 35 milionów euro netto rocznie, łącznie z wliczonymi bonusami.

Już od paru dni trwała zaogniona dyskusja, kiedy zostanie postawiona "kropka nad i". Mówiono o wynajęciu przez wicemistrza Francji wieży Eiffla na 10 sierpnia, tak jak to zrobiono, gdy na Parc des Princes przybywał Neymar. Wraz z nastaniem wtorkowego poranka pojawiały się informacje o przyjeździe na lotnisko w Barcelonie całej rodziny Leo. Przybycie do Paryża planowane jest na dzisiejsze popołudnie, a oficjalna prezentacja będzie kwestią kilku lub kilkunastu następnych godzin.

Lionel Messi łącznie w barwach Dumy Katalonii wystąpił w 778 spotkaniach, w których strzelił aż 672 bramki, do tego 305 razy asystował swoim kolegom z drużyny. W ostatnim sezonie jego historii związanej z FC Barceloną w 47 meczach wszystkich rozgrywek 38-krotnie pakował piłkę do siatki i zaliczył 14 asyst. Wyceniany jest na 80 milionów euro.

Transfer już potwierdził dziennikarzom m.in. ojciec, a zarazem agent Leo - Jorge Messi.

Aktualizacja: Paris Saint-Germain oficjalnie ogłosiło sprowadzenie Lionela Messiego. Argentyńczyk będzie grał z numerem "30" na plecach.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Fabrizio Romano, PSG | Fot. FC Barcelona


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI