TRANSFERY

Oficjalnie: Ardian Ismajli za Dimitriosa Nikolaou i Samuela Mraza w Empoli FC


09 SIERPNIA 2021, 22:25


ARDIAN ISMAJLI
DIMITRIOS NIKOLAOU
SAMUEL MRAZ
EMPOLI FC
SPEZIA CALCO
TRANSFERYObie ekipy uzupełniły braki kadrowe na szczególnie potrzebujących pozycjach.

Spezia Calcio oraz Empoli FC donoszą o pozyskaniu nowych zawodników. Póki co nie wiadomo, na jakich warunkach indywidualnych zmienili oni pracodawców, jednak według spekulacji ma to charakter wymiany. Mistrz Serie B pozyskał albańskiego środkowego obrońcę, Ardiana Ismajliego, zaś jedyny ocalały po zeszłym sezonie beniaminek wzbogacił się stoperem - Dimitriosem Nikolaou oraz napastnikiem - Samuelem Mrazem.

Ardian Ismajli skłonił piętnastą ekipę Serie A do wykupienia go w 2019 roku, kiedy to imponował dyspozycją w barwach Hajduka Split. W Italii nie zwolnił tempa i wyróżniał się na tle całego zespołu in plus, co zaowocowało osiągnięciem bezpiecznej lokaty. W 24 meczach strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty. Wart jest około 2,5 miliona euro.

Dimitrios Nikolaou przyczynił się w znaczym stopniu do awansu z zaplecza włoskiej ekstraklasy. Wyrobił tam sobie renomę ściany nie do przejścia, gdyż tylko dwukrotnie z nim w podstawowej jedenastce Empoli FC przegrało mecz. Nie dziwi więc dominacja i pewny triumf w Serie B. Na drugim szczeblu wystapił 29 razy. Wyceniany jest na około 2,3 miliona euro.

Samuel Mraz będzie zapewne najlepiej znany polskim kibicom z całej tej trójki. Ubiegłą kampanię bowiem spędził on na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin. Tam początkowo dostawał szanse gry od pierwszej minuty, jednak wraz z rozwojem wydarzeń w Ekstraklasie zaczął wchodzić jedynie na tak zwane "ogony". W 30 potyczkach trzykrotnie umieszczał piłkę w siatce. Raz również asystował. Szacowana wartość 24-latka to 500 tysięcy euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: empolifc.com, acsepzia.com | Fot. Empoli FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI