TRANSFERY

Atletico Madryt bliskie sprowadzenia Rafy Mira


07 SIERPNIA 2021, 12:41


RAFA MIR
ATLETICO MADRYT
WOLVERHAMPTON WANDERERS
HISZPANIA
ANGLIA
TRANSFERYSkuteczny 24-latek najprawdopodobniej na stałe wróci do ojczyzny.

Fabrizio Romano poinformował o zaawansowanych negocjacjach pomiędzy mistrzem Hiszpanii, Atletico Madryt, a Wolverhampton Wanderers w sprawie kupna środkowego napastnika, Rafy Mira. Sam zainteresowany ponoć zaakceptował już warunki indywidualnego kontraktu i kwestią dni jest oficjalne porozumienie stron. Zawodnik trafił do Wilków w styczniu 2018 roku za 2 miliony euro z rezerw Valencii, jednak stale był pomijany przy ustalaniu składu, kiedy angielska drużyna biła się o awans z Championship.

Po drodze zaliczył udane wypożyczenie do UD Las Palmas oraz półroczny epizod do zapomnienia w Nottingham Forest. Prawdziwa eksplozja formy rozpoczęła się, kiedy trafił do wówczas drugoligowej Hueski, której pomógł w uzyskaniu promocji do La Ligi, a później prezentował się świetnie na tle tej ekipy w hiszpańskiej ekstraklasie. Jednak indywidualna dyspozycja nie uratowała zespołu przed spadkiem. To, jak swobodnie gracz czuje się na Półwyspie Iberyjskim, ma zamiar wykorzystać właśnie Atletico Madryt.

Rafa Mir, o którego ostatnio pytała także jego macierzysta drużyna - FC Barcelona, w ubiegłej kampanii wystąpił w 39 spotkaniach we wszystkich rozgrywkch. W lidze zdobył 13 bramek i zanotował 1 asystę. W Pucharze Króla zaś popisał się hat-trickiem w pojedynku z czwartoligowym CD Marchamalo (3:2 po dogrywce). Wyceniany jest na 12 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Fabrizio Romano | Fot. Atletico Madryt


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI