TRANSFERY

Oficjalnie: Tottenham Hotspur przedstawił Cristiana Romero


06 SIERPNIA 2021, 20:14


CRISTIAN ROMERO
TOTTENHAM HOTSPUR
ATALANTA BERGAMO
JUVENTUS
ANGLIA
TRANSFERY23-latek wzmocnił formację defensywną zespołu Kogutów.

Tottenham Hotspur za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Cristiana Romero z Atalanty Bergamo. Środkowy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku.

Kwota tej transakcji wraz z bonusami wyniesie około 55 milionów euro. Kilka godzin wcześniej stoper został wykupiony przez Atalantę za 16 mln euro z Juventusu (wcześniej był do Bergamo wypożyczony z opcją wykupu). Pięciokrotny reprezentant Argentyny jest jednym z największych odkryć ostatnich sezonów we włoskiej Serie A.

Cristian Romero w 42 spotkaniach poprzedniej kampanii strzelił 3 bramki i zanotował 5 asyst. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 35 milionów euro.

Aktualizacja: Co ciekawe, okazało się, że ta transakcja formalnie została przeprowadzona w formie sezonowego wypożyczenia z przymusem wykupu po tym okresie za 55 mln euro, ale jest to tylko tak zwana kreatywna księgowość.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: tottenhamhotspur.com | Fot. Tottenham Hotspur


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI