TRANSFERY

Oficjalnie: Atlanta United sięgnęła po Luiza Araujo


06 SIERPNIA 2021, 16:51


LUIZ ARAUJO
ATLANTA UNITED FC
LILLE
LIGUE 1
STANY ZJEDNOCZONE
FRANCJA
TRANSFERY25-latek może zostać jedną z głównych gwiazd w amerykańskiej MLS.

Atlanta United, spisująca się w trwającym sezonie Major League Soccer poniżej wszelkich oczekiwań, czego efektem jest dopiero jedenaste miejsce w Konferencji Wschodniej, wzmacnia siłę ofensywną swojego zespołu. Na zasadzie definitywnych przenosin z drużyny mistrza Francji, LOSC Lille, przychodzi tam brazylijski prawy pomocnik, Luiz Araujo.

Kosztował on 10,91 miliona euro, co czyni go trzecim najdrożej kupionym zawodnikiem przez amerykański klub po Gonzalo Martinezie (14,5 miliona euro z River Plate) oraz Ezequielu Barco (12,28 miliona euro z Independiente). Piłkarz nie mógł narzekać na brak występów w kadrze Mastifów, lecz rzadko kiedy na boisku występował w pełnym wymiarze czasowym. Możliwe, że włodarze triumfatora Ligue 1 uznali, iż przez cztery lata nie rozwinął się on tak, jak zapowiadała jego gra w Sao Paulo.

We wszystkich rozgrywkach kampanii 2020/2021 Araujo przywdziewał trykot LOSC Lille 37-krotnie. Strzelił 4 bramki oraz zanotował 2 asysty, co jest dosyć przeciętnym wynikiem. 25-latek wyceniony jest przez "Transfermarkt" na 10 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: atlutd.com | Fot. Atlanta United


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI