TRANSFERY

Oficjalnie: Lazar Samardzić dołączył do Udinese Calcio


05 SIERPNIA 2021, 21:49


LAZAR SAMARDZIĆ
UDINESE CALCIO
RB LIPSK
BUNDESLIGA
WŁOCHY
NIEMCY
TRANSFERY19-latek opuszcza swoją ojczyznę na rzecz przejścia do włoskiej Serie A.

Udinese Calcio, czternasta ekipa poprzedniego sezonu Serie A, poinformowało o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego z RB Lipsk niemieckiego ofensywnego pomonika, Lazara Samardzicia. Kwota transakcji wyniosła 3 miliony euro, a zawodnik podpisał z nowym pracodawcą pięcioletni kontrakt. Zespół Zebrette ostatnich lat na boiskach Serie A nie może zaliczyć do zbyt udanych.

Ekipa ta systematycznie nie nawiązuje walki o wyższe cele i mniej lub bardziej szczęśliwie za każdym razem udaje się jej pozostać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Italii. Wydaje się, że po odejściu największej gwiazdy, Rodrigo de Paula, będzie o to szczególnie ciężko. Playmaker serbskiego pochodzenia dorastał piłkarsko w szkółkach Herthy Berlin, skąd rok temu został wykupiony przez Byki.

Lazar Samardzić wystąpił w 9 spotkaniach ubiegłej kampanii - 7 w ramach Bundesligi oraz 2 w ramach Pucharu Niemiec. Zantował on jedną asystę w meczu z Arminią Bielefeld (2:1). Oficjalny debiut w seniorskim futbolu zaliczył jeszcze za czasów gry w Herthcie w derbach stolicy (4:0). Wyceniany jest na 3 miliony euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: udinese.it | Fot. Udinese Calcio


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI