TRANSFERY

Oficjalnie: Anderlecht Bruksela przekonał Joshuę Zirkzee


02 SIERPNIA 2021, 18:59


JOSHUA ZIRKZEE
ANDERLECHT BRUKSELA
FC BAYERN MONACHIUM
BELGIA
NIEMCY
TRANSFERY20-latek po włoskim okresie będzie ogrywał się w Belgii.

Fabrizio Romano donosi poprzez swoje twitterowe konto o tym, iż Anderlecht Bruksela dogadał się z Bayernem Monachium w sprawie rocznego wypożyczenia bez możliwości wykupu holenderskiego snajpera, Joshuy Zirkzee. Piłkarz wcześniej był łączony z Hellasem Verona, jednak belgijski klub zdecydowanie uprzedził ekipę ze słonecznej Italii. Sam zainteresowany ostatniego okresu nie może zaliczyć do szczególnie udanych.

Jeszcze w sezonie 2019/2020 potrafił zdobywać kluczowe dla mistrzostwa Niemiec bramki. Obecnie ciągną się za nim konsekwencje kuriozalnej sytuacji z ostatniego sparingu przeciwko Ajaxowi Amsterdam (2:2). Przy wyniku 1:1 atakujący wyszedł sam na sam z golkiperem, następnie go ominął, aczkolwiek z wiadomych tylko dla siebie powodów zamiast umieścić piłkę w pustej bramce, postanowił do niej wbiec, gdzie niewiele przed linią efektownym wślizgiem powstrzymał go Perr Schuurs. Po spotkaniu na młodego gracza wylała się fala negatywnych komentarzy oraz gróźb i obelg na tle rasistowskim, na skutek czego zniknął on z mediów społecznościowych.

W ubiegłej kampanii Joshua Zirkzee zagrał jedynie 108 minut w barwach Parmy Calcio, do której był wypożyczony (pauzował przez różne kontuzje). Portal "Transfermarkt" wycenia 20-letniego Holendra na 8 milionów euro.

Aktualizacja: Joshua Zirkzee został oficjalnie przedstawiony przez RSC Anderlecht.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Fabrizio Romano, Anderlecht Bruksela | Fot. Anderlecht Bruksela


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI