TRANSFERY

Oficjalnie: Ben White nabytkiem Arsenalu


30 LIPCA 2021, 18:00


BEN WHITE
ARSENAL FC
BRIGHTON & HOVE ALBION FC
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERY23-latek zgodnie z poprzednimi doniesieniami trafił na Emirates Stadium.

Londyński Arsenal nie oszczędza podczas obecnego okienka. Na zasadzie transferu definitywnego z Brighton & Hove Albion do stolicy Anglii przechodzi środkowy obrońca - Ben White. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł aż 50 milionów funtów (około 58,5 miliona euro), a sam zawodnik podpisał pięcioletni kontrakt. Tym samym pięciokrotnie pobił on klubowy rekord The Seagulls, jeśli weźmiemy pod lupę piłkarzy opuszczających ten zespół.

Stoper przywdzieje koszulkę z numerem "4" i będzie kolejnym wzmocnieniem linii defensywnej, która od wielu lat jest negatywnym znakiem rozpoznawczym Kanonierów. Jednak skupienie się na odmładzaniu obrony ewidentnie wyjdzie tej drużynie na dobre. Tak zdecydowany ruch to także wyraźny znak dla innych uczestników Premier League, że powrót do elitarnych europejskich rozgrywek jest jasnym celem włodarzy ekipy popularnych The Gunners.

Ben White dołączył do popularnych Mew w 2014 roku, gdzie został wcielony do kadry U-18. Cztery lata później włączono go do głównej drużyny. Ogrywał się na wypożyczeniach w Peterborough United oraz Leeds United, któremu pomógł awansować do angielskiej elity, już wówczas wzbudzając zainteresowanie potentatów. W ubiegłej kampanii rozegrał 39 spotkań. Przez fachowy portal "Transfermarkt.de" wyceniany jest na 28 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: arsenal.com | Fot. Arsenal FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI