TRANSFERY

Oficjalnie: Łukasz Sekulski powraca do Wisły Płock


26 LIPCA 2021, 23:35


ŁUKASZ SEKULSKI
WISŁA PŁOCK
ŁKS ŁÓDŹ
PKO BP EKSTRAKLASA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYNowym-starym piłkarzem Wisły Płock został Łukasz Sekulski, który ostatnio występował w ŁKS-ie Łódź. Płocczanin podpisał z ekstraklasowym klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Łukasz Sekulski urodził się 3 listopada 1990 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Stoczniowcu Płock, skąd jednak szybko przeszedł do juniorów Wisły Płock. W pierwszej drużynie zadebiutował 21 maja 2008 roku w drugiej lidze. Rok później udał się z kolei na krótkie wypożyczenie do Rakowa Częstochowa. W trakcie rundy jesiennej strzelił 2 bramki w 12 spotkaniach. 24 kwietnia 2010 roku zdobył po powrocie do Płocka swoją oficjalną debiutancką bramkę w niebiesko-biało-niebieskich barwach. W mazowieckim klubie środkowy napastnik spędził jeszcze następne cztery sezony. Ogółem rozegrał dla Wisły Płock sto osiem oficjalnych meczów, w których zdołał zdobyć osiemnaście goli.

Latem 2014 roku zdecydował się odejść do drugoligowej Stali Stalowa Wola. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż Sekulski strzelił tam aż 30 bramek w 33 występach. Taki rezultat wzbudził zainteresowanie lepszych klubów i rok później parafował umowę z Jagiellonią Białystok. Szybko został jednak wypożyczony do Korony Kielce. Tam rozgrywał do pewnego momentu solidną wiosnę sezonu 2016/2017 i po zdobyciu 5 goli w 10 spotkaniach wylądował w Piaście Gliwice. Przygoda na Górnym Śląsku nie była zbyt udana i latem 2017 roku wrócił do Jagiellonii. Trzeba przyznać, że wówczas zaliczył niezłe pół roku, gdyż zanotował 4 bramki i kilka asyst w 15 meczach na najwyższym poziomie.

Dzięki temu udało mu się wyjechać za granicę, a konkretnie do rosyjskiego SKA Chabarowsk. Napastnik nie potrafił wywalczyć sobie tam miejsca w składzie, a jego ekipa spadła do niższej ligi. Na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy spisywał się już lepiej, ale i tak zdecydował się na powrót do Polski, co miało miejsce w połowie sezonu 2018/2019. Padło na ŁKS Łódź, gdzie w sumie występował przez ostatnie dwa i pół roku. W tym czasie wystąpił w lidze 65 razy, strzelając 20 bramek. W międzyczasie zarówno awansował do PKO BP Ekstraklasy, jak i z niej spadł. Dwa tygodnie temu, po odejściu z łódzkiego klubu, stał się wolnym zawodnikiem. Teraz rodowity płocczanin podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Płock.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla-plock.pl | Fot. Wisła Płock


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI