TRANSFERY

Oficjalnie: Jakub Sangowski oraz Konrad Matuszewski w Warcie Poznań


26 LIPCA 2021, 20:16


JAKUB SANGOWSKI
KONRAD MATUSZEWSKI
WARTA POZNAŃ
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYWychowanek Warty Poznań, 19-letni napastnik Jakub Sangowski, podpisał kontrakt z ekstraklasowym klubem do czerwca 2024 roku i wrócił do Zielonych na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec.

Jakub Sangowski jest poznaniakiem i synem byłego piłkarza, Tomasza Sangowskiego, który wiosną 2000 roku występował w Warcie Poznań jako defensor. Wysoki napastnik (191 cm wzrostu, 80 kg wagi) przechodzi do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec, dla którego jesienią 2020 roku zagrał 3 mecze w Fortuna 1 Lidze, a sezon dokończył w Cagliari Calcio do lat 19 (7 spotkań w młodzieżowych rozgrywkach Primavery). Wcześniej po odejściu z Warty Poznań w 2013 roku grał dla Lecha Poznań, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk.

 

 

Lewy obrońca Konrad Matuszewski parafował umowę z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku i trafił do piątej drużyny minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z ekipy Legii Warszawa.

Konrad Matuszewski pochodzi z Włoszczowej i występował w tamtejszych klubach Deko i Hetman zanim jako niespełna 13-latek przeniósł się do Legii Warszawa. Grał tam początkowo w zespołach juniorskich, a następnie trafił do drugiej drużyny stołecznego klubu. Zaliczył też występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Przez półtora kampanii w rezerwach Legii rozegrał 47 spotkań w trzeciej lidze. Od lata 2019 roku występował już w Fortuna 1 Lidze (53 mecze) – najpierw w barwach Wigier Suwałki (sezon 2019/20), a w zakończonych niedawno rozgrywkach reprezentował barwy Odry Opole. Był do tych klubów wypożyczony ze stołecznej Legii Warszawa.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wartapoznan.pl | Fot. Warta Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI