TRANSFERY

Oficjalnie: Renato Augusto wraca do SC Corinthians Paulista


23 LIPCA 2021, 17:20


RENATO AUGUSTO
SC CORINTHIANS PAULISTA
BEIJING GUOAN
BRAZYLIA
CHINY
TRANSFERYDoświadczony 33-latek postanowił wesprzeć swój poprzedni klub.

Brazylijskie SC Corinthians Paulista poinformowało w mediach społecznościowych o podpisaniu umowy ze środkowym pomocnikiem Renato Augusto. Zawodnik po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał kontrakt do końca 2023 roku. Staje się on kolejnym z Canarinhos, który zdecydował się opuścić ligę chińską.

Od dłużsego czasu głośno mówiło się o tym, że razem z wychowankiem Flamengo, występującym jak dotąd w Beijing Guoan, z Chinese Super League pożegna się także Paulinho, który ostatecznie zamienił Guangzhou Evergrande na saudyjskie Al-Ahli Dżudda. Teraz oba ruchy stały się faktem i miały charakter wolnych transferów. 33-krotny reprezentant Brazylii ponownie przywdzieje trykot Corinthians, do którego trafił w 2013 roku z niemieckiego Bayeru Leverkusen.

Renato Augusto ostatniej kampanii Chinese Super League nie może zaliczyć do szczególnie udanych. W 24 spotkaniach wszystkich rozgrywek czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, przy tym siedmiokrotnie asystując, co wygląda dość przeciętnie w porównaniu do dwóch wcześniejszych genialnych sezonów w wykonaniu 33-latka. Renato Augusto wyceniany jest na 5 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: corinthians.com.br | Fot. SC Corinthians Paulista


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI