TRANSFERY

Oficjalnie: FK Krasnodar sięgnął po Jhona Cordobę


23 LIPCA 2021, 16:42


JHON CORDOBA
FK KRASNODAR
HERTHA BERLIN
BUNDESLIGA
NIEMCY
ROSJA
TRANSFERY28-letni striker tym razem zakotwicza w mroźnej Rosji.

FK Krasnodar za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o definitywnym pozyskaniu kolumbijskiego napastnika Jhona Cordoby z Herthy Berlin. Kwota całego przedsięwzięcia wyniosła 10-20 milionów euro, co oznacza pobicie rekordu transferowego klubu, który jak dotąd dzierżył Remy Cabella (Francuz przyjechał do Rosji za 12 mln euro z Saint-Etienne). Snajper z Ameryki Południowej podpisał z nowym zespołem czteroletni kontrakt.

Chęć opuszczenia stolicy Niemiec zapewne wynikała z miernej postawy drużyny Krzysztofa Piątka, która swego czasu znajdowała się nawet na miejscu oznaczającym spadek do 2. Bundesligi. Sam zawodnik dodatkowo najpewniej otrzyma podwyżkę, a Hertha także chciała nieco przewietrzyć swoją kadrę. Dopiero stabilna końcówka dała zarówno wszystkim związanym z zespołem, jak i kibicom odetchnąć oraz oddalić widmo relegacji. Zaś nowy pracodawca napastnika chce wrócić do walki o europejskie puchary po równie rozczarowującym sezonie, zakończonym dopiero na dziesiątym miejscu w Priemjer Lidze.

Jhon Cordoba w kampanii 2020/2021 rozegrał 21 meczów w ramach niemieckiej ekstraklasy. Zdobył on w nich 7 bramek i zanotował 2 asysty. Wyceniany jest na 15 milionów euro. Odejście Kolumbijczyka to dobra wiadomość dla Krzysztofa Piątka, który o skład w Berlinie rywalizował między innymi właśnie z nim.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: fckrasnodar.ru | Fot. FK Krasnodar


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI