TRANSFERY

Oficjalnie: Grzegorz Sandomierski golkiperem Górnika Zabrze


17 LIPCA 2021, 15:23


GRZEGORZ SANDOMIERSKI
GÓRNIK ZABRZE
CFR CLUJ
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNastępnym wzmocnieniem zespołu trenera Jana Urbana przed nowym sezonem został Grzegorz Sandomierski.

Doświadczony bramkarz związał się ze śląskim klubem roczną umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku z opcją rocznego przedłużenia. Trzykrotny reprezentant Polski pochodzi z Białegostoku i to właśnie tam stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Zanim na dobre wywalczył sobie miejsce między słupkami bramki drużyny ze stolicy Podlasia był wypożyczany do Lecha Poznań i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Przełomowy okazał się dla niego sezon 2009/10, w którym zaliczył 19 ligowych występów dla Jagiellonii, mając swój udział w zdobyciu Pucharu Polski. W kolejnej kampanii jego pozycja była jeszcze silniejsza, a do listy sukcesów z zespołem dopisał zdobycie krajowego superpucharu.

Przed sezonem 2011/12 przeniósł się do belgijskiego KRC Genk. Po krótkiej przygodzie wrócił do Białegostoku, by następnie karierę kontynuować w słynnym Blackburn Rovers. Następnym przystankiem w jego bogatej karierze było Dinamo Zagrzeb. W Chorwacji wystąpił w sześciu meczach, ale dołożył do swojej kolekcji tytuł mistrza kraju. Po powrocie do Polski występował dla Zawiszy Bydgoszcz, z którym w 2014 roku zdobył kolejny Superpuchar Polski.

Następne dwa i pół roku spędził w Cracovii, po czym wrócił do rodzinnego Białegostoku. Ostatnio grał w rumuńskim CFR Cluj, z którym również dwukrotnie zdobył krajowy prymat. W ostatnim sezonie zagrał łącznie w trzynastu meczach swojej drużyny, pięciokrotnie zachowując czyste konto.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Jagiellonia Białystok


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI