TRANSFERY

Oficjalnie: AC Milan sięgnął po Oliviera Giroud


17 LIPCA 2021, 13:17


OLIVIER GIROUD
AC MILAN
CHELSEA
SERIE A
WŁOCHY
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERY34-latek zgodnie z oczekiwaniami zasila Rossonerich.

AC Milan za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Oliviera Giroud z Chelsea. Środkowy napastnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Kwota tej transakcji wraz z bonusami wyniesie około 2 milionów euro. 110-krotny reprezentant Trójkolorowych występował w barwach drużyny The Blues od stycznia 2018 roku, kiedy to zasilił ekipę Niebieskich za 17 milionów euro. Wcześniej przez sześć lat grał dla Arsenalu, do którego przeniósł się za 12 milionów euro z rodzimego Montpellier HSC, gdzie stawiał premierowe piłkarskie kroki.

Olivier Giroud w 31 spotkaniach minionej kampanii strzelił 11 bramek. Portal "Transfermarkt.de" wycenia doświadczonego strikera na 4 mln euro.

Co ciekawe, Chelsea ostatnio przedłużyła o rok wygasający kontrakt środkowego napastnika, korzystając z zapisu w umowie, ale ta decyzja była podyktowana chęcią zarobku kilku milionów euro na sprzedaży swojego zawodnika.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: acmilan.com | Fot. AC Milan


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI