TRANSFERY

Oficjalnie: Bassekou Diabate zawodnikiem Lechii Gdańsk


17 LIPCA 2021, 00:08


BASSEKOU DIABATE
LECHIA GDAŃSK
YEELEN OLYMPIQUE
PKO EKSTRAKLASA
MALI
TRANSFERYBassekou Diabate został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022, a umowa zawiera również opcję wykupu.

Diabate ma 21 lat i występuje na pozycji napastnika. Jest wychowankiem malijskiego zespołu Yeelen Olympique, z którym w sezonie 2019/2020 sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Piłkarz ma za sobą także występy w narodowej reprezentacji Mali. Debiut w kadrze narodowej zaliczył 16 stycznia 2021 roku w wygranym spotkaniu przeciwko Burkina Faso. Do tej pory jego bilans dla reprezentacji to 6 występów oraz 1 gol.

W Lechii Diabate będzie występował z numerem "10" na koszulce. - Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Lechia to wielki klub, a Gdańsk to wspaniałe miasto. Dołączenie do klubu to czysta przyjemność. Jestem bardzo szybki. Kiedy biegam, czuję siłę i moc, które mnie napędzają. W polu bramkowym jestem zdecydowany, co przekłada się na strzelanie przeze mnie goli - powiedział nowy zawodnik Biało-Zielonych.

- Jestem przekonany, że przyjazd tutaj to moja szansa. Bardzo chciałbym występować w meczach i dużo pracować razem z drużyną. Wyniki uzyskane tutaj, w Lechii Gdańsk, na pewno otworzą mi drzwi do kadry narodowej - zakończył Bassekou Diabate.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: lechia.pl | Fot. Lechia Gdańsk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI