TRANSFERY

Oficjalnie: Benfica Lizbona sprowadza Joao Mario


13 LIPCA 2021, 18:40


JOAO MARIO
BENFICA LIZBONA
SPORTING LIZBONA
INTER MEDIOLAN
PORTUGALIA
TRANSFERY28-latek przechodzi do zespołu 37-krotnego mistrza Portugalii.

Benfica Lizbona za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu João Mario z Interu Mediolan. Środkowy pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem ważnym do czerwca 2026 roku.

Mistrz Europy z 2016 roku ostatnio był wypożyczony do Sportingu Lizbona, a na początku kariery grał dla FC Porto, więc przejście do Benfiki Lizbona to kolejny dość kontrowersyjny ruch w jego wykonaniu, bowiem kibice tych trzech portugalskich klubów nie darzą się sympatią. 46-krotny reprezentant kraju do Interu Mediolan przeszedł za 40 mln euro, ale kompletnie nie sprawdził się on we Włoszech.

João Mario w 34 spotkaniach poprzedniej kampanii strzelił 2 bramki i zanotował tyle samo asyst. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 12 milionów euro. Ekipę popularnych Orłów ostatnio wzmocnił również Gil Dias, czyli 24-letni portugalski skrzydłowy z AS Monaco, które zarobiło na nim mniej więcej 1,5 mln euro.

Aktualizacja: Sporting Lizbona domaga się 30 milionów euro odszkodowania od Interu Mediolan, ponieważ włoski klub w 2016 roku kupując środkowego pomocnika właśnie ze Sportingu Lizbona, zobowiązał się do tego, że nie sprzeda João Mario do Benfiki Lizbona. Nerazzurri jednak nie sprzedali 28-letniego piłkarza, bowiem odszedł on jako wolny zawodnik, po wcześniejszym rozwiązaniu umowy.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: slbenfica.pt | Fot. Inter Mediolan


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI