TRANSFERY

Oficjalnie: Wisła Kraków sprowadza Michala Skvarkę


07 LIPCA 2021, 14:42


MICHAL SKVARKA
WISŁA KRAKÓW
FERENCVAROSI TC
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYSzeregi Białej Gwiazdy zasilił pochodzący ze Słowacji pomocnik - Michal Skvarka. 28-letni zawodnik związał się z krakowskim klubem dwuletnią umową, która zawiera opcję rocznego przedłużenia.

Urodzony 19 sierpnia 1992 roku w Martinie Skvarka pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Pribovce, skąd przeniósł się do klubu Fomat Martin, gdzie występował przez kolejne dwa lata. W 2009 roku siedemnastoletni wówczas zawodnik został ściągnięty do młodzieżowego zespołu MSK Żilina, z którego następnie płynnie przeszedł do pierwszej drużyny seniorów.

Podczas swojego pobytu w Żilinie był dwukrotnie wypożyczany - do Zemplinu Michalovce oraz do FC ViOn Zlate Moravce. Po powrocie z tego ostatniego w grudniu 2012 roku na dobre znalazł miejsce w drużynie, w której pół roku później trenerskie stery objął Adrian Gula. W pierwszej drużynie rozegrał w sumie 237 spotkań, zdobywając 46 bramek i notując 61 asyst.

Po łącznie 10-letnim pobycie w MSK Żilina zawodnik pożegnał się z klubem, w którym od 2016 roku regularnie przywdziewał opaskę kapitańską i swoją karierę kontynuował w węgierskim Ferencvarosi TC, biorąc udział w 45 spotkaniach, strzelając 6 bramek i notując 9 asyst. Ekipa z Węgier w tamtej kampanii grała w Lidze Mistrzów, ale Michal Skvarka nie zdołał w niej zadebiutować.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI