TRANSFERY

Oficjalnie: Kacper Rosa golkiperem Wisły Kraków


06 LIPCA 2021, 20:22


KACPER ROSA
WISŁA KRAKÓW
ODRA OPOLE
PKO EKSTRAKLASA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYNowym bramkarzem Białej Gwiazdy został 26-letni Kacper Rosa, wzmacniając rywalizację między słupkami 13-krotnego mistrza Polski.

Zawodnik związał się z krakowskim klubem roczną umową, która zawiera opcję przedłużenia. Kacper Rosa urodził się 13 sierpnia 1994 roku w Kostrzynie nad Odrą, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Falubazu Zielona Góra, a także Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Kolejnym przystankiem w karierze młodego golkipera była Lechia Gdańsk, w której spędził łącznie trzy lata, a następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Po rocznym pobycie w stolicy Podlasia mierzący 190 centymetrów zawodnik zdecydował się na sentymentalny powrót do Gorzowa Wielkopolskiego, by ponownie przywdziać koszulkę tamtejszego Stilonu.

W sierpniu 2016 roku Rosa zasilił szeregi Świtu Szczecin, natomiast pół roku później dołączył do zespołu ROW-u Rybnik, którego barwy reprezentował do 1 lipca 2019 roku, po czym trafił do Odry Opole. Koszulkę Niebiesko-Czerwonych zakładał łącznie w 31 spotkaniach na szczeblu Fortuna 1 Ligi oraz Pucharu Polski.

Warto dodać, że Kamil Broda, który ostatnio przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków, teraz udał się na wypożyczenie do drugoligowej Chojniczanki Chojnice.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI