TRANSFERY

Oficjalnie: Merveille Fundambu piłkarzem Stomilu Olsztyn


06 LIPCA 2021, 17:33


MERVEILLE FUNDAMBU
STOMIL OLSZTYN
WIDZEW ŁÓDŹ
WESZŁO
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYStomil Olsztyn poinformował o najnowszym transferze. Szeregi Dumy Warmii zasilił pomocnik - Merveille Fundambu.

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga pomocnik trenował od kilku dni ze Stomilem. Swoją karierę zaczynał w kongijskich AS Elonga oraz FC MK Etancheite. W Polsce pojawił się w 2018 roku, gdzie grał w ówczesnym klubie z B-klasy, czyli KTS-ie Weszło (obecnie warszawska klasa okręgowa).

W styczniu 2020 roku przeszedł na zasadzie półrocznego wypożyczenia do Radomiaka Radom. Tam wystąpił w dziesięciu spotkaniach. Latem tego samego roku Fundambu rozpoczął testy w łódzkim Widzewie i po krótkim czasie podpisał z nim kontrakt. W sezonie 2020/21 reprezentował ten klub w czternastu ligowych meczach. Większości z pewnością zapadł w pamięć jego efektowny gol strzelony przewrotką podczas starcia Stomilu z Widzewem we wrześniu ubiegłego roku.

Umowa została podpisana na rok z opcją przedłużenia. Stomil Olsztyn ostatnio wzmocnili również Wojciech Reiman, Karol Żwir, Damian Ciechanowski, Krzysztof Bąkowski oraz Łukasz Moneta (ex Legia Warszawa).

Dumę Warmii natomiast opuścili między innymi Koki Hinokio (Zagłębie Lubin), Sam van Huffel (Chojniczanka Chojnice), Jurich Carolina (Miedź Legnica), Michał Leszczyński (Stomil Olsztyn) czy Wojciech Łuczak (Stomil Olsztyn).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: stomilolsztyn.com | Fot. KTS Weszło


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI