TRANSFERY

Oficjalnie: Lindsay Rose zawodnikiem Legii Warszawa


03 LIPCA 2021, 14:23


LINDSAY ROSE
LEGIA WARSZAWA
ARIS SALONIKI
OLYMPIQUE LYONNAIS
FRANCJA
TRANSFERY29-letni środkowy obrońca, Lindsay Rose, były zawodnik m.in. Olympique'u Lyon i Arisu Saloniki, podpisał kontrakt z Legią Warszawa ważny do czerwca 2024 roku.

Lindsay Rose ma za sobą bardzo udany sezon w barwach klubu z Salonik, który zajął w greckiej Super Lidze wysokie drugie miejsce. Obrońca rozegrał we wszystkich rozgrywkach 39 meczów i był pewnym punktem defensywy. W przeszłości Rose ponad dziewięć lat grał na poziomie Ligue 1 i Ligue 2, m.in. w barwach Olympique'u Lyon. Mimo że był młodzieżowym reprezentantem Francji, to aktualnie gra on w drużynie narodowej Mauritiusu.

- Chcę wygrywać mecze i zdobywać tytuły, a to jest możliwe tylko z najlepszym klubem. Przyjechałem tutaj zdobyć kilka trofeów, a atmosfera panująca w klubie bardzo temu sprzyja. Kibice są przepełnieni pasją, dają z siebie całe serce. Widziałem obrazki z Ligi Mistrzów, widziałem jak świętujecie mistrzostwa. To niesamowite, prawdziwe szaleństwo. Takie coś napełnia zawodników pasją i ja już nie mogę się doczekać, by wyjść na plac. Chciałbym oddać kibicom tyle pasji i emocji, ile tylko jestem w stanie - mówi Lindsay Rose.

- Bardzo się cieszę, że dołączył do nas kolejny zawodnik, który wzmocni naszą defensywę. Lindsay przekonał nas zarówno swoimi wysokimi umiejętnościami piłkarskimi, jak i świetną osobowością. Zawodnik posiada szczególne wartości motoryczno-atletyczne, co będzie dla nas właśnie bardzo istotne w działaniach defensywnych. Patrząc na pierwsze dni tego piłkarza przy Łazienkowskiej, wiem, że bardzo szybko zaaklimatyzuje się w zespole i wesprze nas w walce o europejskie puchary - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa. Radosław Kucharski.

W Legii Warszawa Lindsay Rose będzie grał z numerem "29" na koszulce. Aris Saloniki zarobił na jego sprzedaży około 600 tysięcy euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: legia.com | Fot. Legia Warszawa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI