TRANSFERY

Oficjalnie: Atalanta Bergamo przedstawia Juana Musso


03 LIPCA 2021, 14:03


JUAN MUSSO
BARTŁOMIEJ DRĄGOWSKI
ATALANTA BERGAMO
UDINESE CALCIO
INTER MEDIOLANAtalanta Bergamo poczyniła pierwsze letnie wzmocnienie w obecnym okienku transferowym.

Juan Musso, bo tak nazywa się bramkarz sprowadzony do Bergamo, podpisał z nowym klubem czteroletnią umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. Utalentowany golkiper dołączył do ekipy Gian Piero Gasperiniego za kwotę 20 milionów euro z Udinese Calcio. Musso dla drużyny Udine rozegrał 104 spotkania, notując w nich 29 czystych kont.

Przyjście argentyńskiego bramkarza oznacza niepewną przyszłość dla dwóch pozostałych bramkarzy zespołu Nerazzurrich - Marco Sportiello oraz Pierluigiego Golliniego. Prawdopodobnie to właśnie Gollini opuści Atalantę i poszuka nowego pracodawcy.

27-letni Musso przebywa obecnie ze swoją reprezentacją na turnieju Copa America, gdzie pełni rolę zmiennika dla Emilliano Martineza, którego pozycja w kadrze nie podlega dyskusji. Warto wspomnieć, iż jak dotąd największe zainteresowanie nowym graczem Atalanty wyrażał Inter Mediolan, widząc w nim następcę Samira Handanovicia. Dołączenie golkipera do Atalanty może utorować zatem drogę do transferu Bartłomieja Drągowskiego, który to obecnie jest najpoważniej rozpatrywany do roli przyszłej ostoi bramki Interu. Co ciekawe, były zawodnik Jagiellonii Białystok wcześniej był również przymierzany do ekipy z Bergamo.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Bartek Palmowski

Źródło:

News: atalanta.it | Fot. Atalanta Bergamo


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI