TRANSFERY

Oficjalnie: Paweł Sokół bramkarzem Górnika Zabrze


28 CZERWCA 2021, 18:43


PAWEŁ SOKÓŁ
GÓRNIK ZABRZE
MKS CHOJNICZANKA CHOJNICE
MANCHESTER CITY
TRANSFERYNowym zawodnikiem zabrzańskiego Górnika został Paweł Sokół. 21-letni bramkarz związał się z ekstraklasowym klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwie kampanie.

Z osobą młodego golkipera wiązane są nadzieje i perspektywy na dalszy rozwój. Mimo swojego młodego wieku zawodnik może pochwalić się występami na boiskach Ekstraklasy, gdzie bronił bramki Korony Kielce. Ostatnim jego klubem, z którego trafił do Zabrza była - długo walcząca o awans na zaplecze elity - drugoligowa Chojniczanka Chojnice.

Paweł Sokół urodził się w 2000 roku w Dębicy, pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Pilźnie w zespole Rzemieślnika. Stamtąd trafił do młodzieżowych drużyn Korony Kielce. Ciekawym epizodem kariery był jego pobyt w Manchesterze, gdzie grał i trenował w młodzieżowych zespołach, a także rezerwach The Citizens, a więc Manchesteru City. Doświadczenie zebrane pod okiem doskonałych trenerów jednego z czołowych klubów świata musiało zaowocować sukcesem piłkarskim. Miał on okazję szkolić się pod okiem samego Pepa Guardioli. Następnym przystankiem kariery była Korona Kielce, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Aby nabrać doświadczenia, przeniósł się do Chojniczanki, by stamtąd jak sam o sobie mówi, będąc "piłkarzem gotowym na Ekstraklasę", trafić do zespołu 14-krotnych mistrzów Polski.

- Cieszymy się, że kolejny młody zawodnik trafia do naszego klubu. To obiecujący i rozwojowy piłkarz, z którym związujemy się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia. Mamy nadzieję, że jego doświadczenia z pobytu w wielkim klubie, jakim jest Manchester City zaprocentują i będziemy zadowoleni z wielu meczów z zachowanym przez Pawła czystym kontem. To trochę nasz chłopak, bo przecież urodził się w Dębicy, która tak mocno przyjaźnią związana jest z Zabrzem - mówi Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Górnik Zabrze


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI